Trijų paskaitų ciklas "Pasitinkant naują gyvybę" online
•2021.11.29 d. 18.00 val. Kūdikio priežiūra. Doc. Eglė Markūnienė •2021.12.02 d. 18.00 val. Kūdikio žindymas. Doc. Eglė Markūnienė •2021.12.15 d. 18.00 val. Gimdymas. Skausmo malšinimo būdai. Gyd. Akvilė Esmantienė Kaina už tris paskaitas su nuolaida 90 Eur


Laikas ir vieta
• 11-29• 12-02 • 12-15
Zoom
Apie kursus
PASKAITOS APIE GIMDYMĄ metu kalbėsime, kodėl gimdymas prasideda būtent tą akimirką, kai prasideda, kada iš tiesų galima tikėtis gimdymo (kai gimdymo terminas kaip ir žinomas); kaip suprasti, kad jis jau prasidėjo ir kada reiktų keliauti į pasirinktą ligoninę. Aptarsime gimdymo fiziologiją ir etapus - kokie Jus gali užklupti pojūčiai bei emocijos kiekvieno iš jų metu. Čia tėčiai sužinos, kaip padėti mamai, kaip sukurti jaukią aplinką, kurioje abu tėveliai jaustųsi saugiai ir patogiai laukdami savo būsimo vaikelio atėjimo. Apžvelgsime dažniausiai naudojamus medikamentinius ir natūralius gimdymo skausmą malšinančius būdus, jų įtaką mamai ir naujagimiui gimdymo metu ir vėliau. Įgysite praktinių įgūdžių, kaip įveikti ar palengvinti gimdymo skausmą, mokysimės kvėpavimo ir masažo būdų, aptarsime vandens bei įvairių padėčių įtaką gimdymo eigai. Sužinosite, į ką atsižvelgti ar ko paklausti renkantis gimdymo vietą. Bandysime į gimdymą pažvelgti ne tik gimdyvės, bet ir kūdikio akimis.
KŪDIKIO PRIEŽIŪROS PASKAITOS metu išgirsite apie pirmųjų valandų po gimimo svarbą tolimesniam saugiam naujagimio gyvenimui, švelniam prisitaikymui prie šio pasaulio. Sužinosite apie naujagimio adaptacijos per pirmąjį jo gyvenimo mėnesį ypatumus: odos pakitimus, geltą, tuštinimąsi ir šlapinimąsi, pirmąsias procedūras, kurios užtikrina sveikesnę naujagimio ateitį, profilaktikos K vitaminu, vakcinacijos bei kitų tyrimų svarbą. Pateiksime naujausias, mokslo įrodytas žinias ir patarimus, kaip naujagimį maudyti, migdyti, prižiūrėti virkštelę ir bambutę, kuo ir kada tepti odelę, kokias ir kodėl parinkti sauskelnes, kokių ir kiek reikia drabužėlių naujagimiui pirmaisiais mėnesiais, kuo juos skalbti, kaip mažylį pratinti būti lauke, nešiojimo, vežiojimo svarba kūdikio raidai. Daug kitų naudingų patarimų kaip draugiškai gyventi ne tik su kūdikiu, bet ir su mus supančia gamta.
PER ŽINDYMO PASKAITĄ * mokysitės taisyklingo žindymo, sužinosite apie jo svarbą mezgantis ryšiui tarp kūdikio, mamos ir tėčio. *Išmoksite atpažinti, ar kūdikiui užtenka pieno. *Kaip suprasti jo verksmo, neramumo priežastis ir kaip jaustis pasitikinčiais savimi ir kūdikiu tėvais. *Kaip išvengti suskilusių spenelių, užsikimšusių latakų, pieno sąstovio, mastito. *Kaip padėti sau ir kūdikiui iškilus žindymo sunkumams. *Ką daryti, jei jums sumažėjo pieno, kaip atnaujinti pieno gamybą, jei dėl kažkokių priežasčių jūs jau visai nežindote. * Išmoksite naudoti alternatyvius maitinimo būdus (iš puodelio, švirkšto, maitinimo pagalbininko, buteliuko), stebėti svorio prieauglį, šlapinimąsi, atpažinti kūdikio sveikumo požymius. Pristatysime moksliniais tyrimais pagrįstą informaciją, ar galima žindyti kūdikį, jei jūs susirgote ir vartojate vaistus, kuo maitintis žindyvei. Sužinosite, kodėl žindymas itin sumažina moters tykančių ligų (krūties, kiaušidžių vėžio, osteoporozės ir kt.) riziką, ir apie žindymo įtaką jūsų vaisingumui. Praktinių užsiėmimų metu abu būsimi tėveliai turės galimybę išbandyti įvairias žindymo pozas, išmoks kaip atpažinti ar teisingai kūdikis apžioja krūtį, sužinos daug svarbių sėkmingam žindymui praktinių dalykų.
Mokymai trunka apie 3 valandas su pertraukėlėmis pailsėti.