ALKOHOLIO ŽALOS KURSAI

alko mokymai

Alkoholio ir narkotikų žalos kursai, tai privalomieji mokymai asmenims, kurie būdami neblaivūs arba apsvaigę nuo narkotinių medžiagų pažeidė Lietuvos Respublikos įstatymus.

Dėl tokio tipo pažeidimo visi, medžioję, žvejoję arba vairavę transporto priemonę (automobilį, laivą, orlaivį ir kt.) neblaivūs, netenka vairavimo teisių ir pažymėjimų, leidžiančių dirbti su įvairaus pobūdžio transporto priemonėmis, taip pat žvejoti ar medžioti. Visi, norintys susigrąžinti teises ir leidimus, privalo lankyti alkoholio ir narkotikų žalos kursus, kuriuos organizuoja VšĮ „Svarbus žingsnis“. Jų metu aptariama narkotikų, alkoholio žala žmogui, supažindinama, koks yra svaigiųjų gėrimų bei narkotikų poveikis nervų sistemai ir visam mūsų organizmui.

Po alkoholio ir narkotikų žalos kursų yra išduodamas sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas, kurį privaloma pateikti policijoje prieš susigrąžinant vairuotojo pažymėjimą. Taip pat šis pažymėjimas yra reikalingas ir teisme, siekiant sutrumpinti vairuotojo pažymėjimo atėmimo laiką.

Visgi, svarbu, jog alkoholio žalos kursai ne tik leistų susigrąžinti prarastas teises, bet ir padėtų dar geriau suprasti, koks stiprus ir pavojingas yra alkoholio poveikis organizmui. Alkoholio žala psichikai, organizmui – tai tik keletas dažniausiai minimų pasekmių, todėl labai svarbu suvokti, jog vartodami jį ar narkotines medžiagas kenkiame ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

Nors dažniausiai akcentuojama narkotikų žala jaunam organizmui, kiekvienam svarbu žinoti galimas alkoholio bei narkotikų pasekmes. Žmonės dažnai nesupranta, kad svaigiųjų gėrimų (alkoholio) žala organizmui yra didelė ir nepataisoma, todėl alkoholio žalos kursai Vilniuje, klausytojams suteiks daugiau informacijos apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogui bei jo organizmui: kepenims, smegenims ir kt., suteiks žinių apie neigiamą poveikį vairavimo įgūdžiams, eismo saugumui, supažindins su pasekmėmis bei pakonsultuos teisių atsiėmimo klausimais.

Alkoholio žalos kursai vyksta Vilniuje, jei susirenka grupė, gali vykti ir kituose miestuose.

Privalomasis mokymas apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai
VšĮ „Svarbus žingsnis“ organizuoja privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo kursus pagal patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. V-69 (Žin., 2008, Nr. 14-490) mokymo programą.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Mokymai
Taip Pat Skaitykite