Kaip masažas gali pagerinti miego kokybę

miego-kokybe

Tiek fizinei, tiek ir psichinei sveikatai kokybiškas miegas yra labai svarbus. Jei miego nepakanka, sumažėja psichinis stabilumas ir sunkiau susikoncentruoti. Be to, dėl nekokybiško miego ilgainiui gali atsirasti ir įvairių lėtinių ligų, tarp kurių yra ir depresija, širdies ligos bei diabetas. Šiomis dienomis daugeliui žmonių tenka gyventi įtemptu gyvenimo ritmu, todėl jie pervargsta, sunkiau užmiega ir pablogėja miego kokybė.

Kokybiškas miegas reikalingas tam, kad mūsų organizmas pailsėtų ir atsistatytų. Vienas iš būdų, kaip pagerinti miego kokybę, yra masažas.

Kaip masažas gali padėti geriau ir kokybiškiau išsimiegoti?

Masažo terapija gali būti naudinga daugeliu aspektų, įskaitant ir kraujotakos gerinimą, skausmo mažinimą, streso malšinimą, spartesnį atstatymą po patirtų traumų ir kt. Be to, masažas labai gerina ir miego kokybę. Atlikti tyrimai rodo, kad masažo terapija gali padėti kovoti su nemiga ir įvairiomis lėtinėmis ligomis, kurios prisideda prie šio miego sutrikimo.

Miego kokybė masažo dėka pagerėja todėl, kad jis padidina serotonino gamybą. Šis hormonas prisideda prie gilaus miego. Be to, žmogaus smegenys naudoja serotoniną gaminti melatoninui. Pastarasis nurodo smegenims sulėtėti ir pasiruošti miegui. Remiantis tyrimų duomenimis, masažas skatina maksimalią delta bangų koncentraciją, kuri pasireiškia gilaus miego metu.

Kokios masažo rūšys rekomenduojamos geresnei miego kokybei užtikrinti?

Viena iš masažo rūšių, puikiai tinkančių miego kokybei gerinti, yra labai populiarus ir plačiai žinomas švediškas masažas. Šios rūšies masažas yra labai švelnus, nes jo metu taikomos tokios technikos kaip ilgi glostymo judesiai, sukamieji ir minkymo judesiai, kurie padeda kūnui lengviau atsipalaiduoti.

Taip pat galima rinktis ir sportinį masažą, kuris yra pritaikytas reguliariai sportuojantiems arba konkrečią sporto šaką propaguojantiems žmonėms. Miego kokybei gerinti tinka ir giliųjų audinių masažas, nes jo metu yra naudojamos masažo technikos, nukreiptos į gilesnius raumenų sluoksnius, numalšinant juntamus skausmus ir atpalaiduojant kūną. Tam pačiam tikslui gali padėti ir trigerinių taškų masažas, nes jis padeda atpalaiduoti raumenis skausmingose kūno vietose.

Ko galima imtis tarp masažo procedūrų, norint dar labiau pagerinti miego kokybę?

kaip masazas gali pagerinti miego kokybe 1

Sveikos gyvensenos sprendimai, tarp kurių sveika mityba ir pakankamas fizinis aktyvumas, yra kelios papildomos priemonės, kurios gali pagerinti miego kokybę ir kurias galite pasitelkti savarankiškai.

Galvos masažas

Gali būti sudėtinga masažuoti tam tikras savo kūno dalis, tačiau galvos masažą atlikti nėra jau taip sudėtinga. Tai gali pagerinti miego kokybę. Net jei nenumanote, kaip galėtumėte tinkamai savarankiškai atlikti galvos masažą, tai nėra didelė problema, nes įvairiuose internetiniuose šaltiniuose galima rasti informacijos apie įvairias galvos masažo technikas, puikiai tinkančias savimasažui.

Žinoma, galvos masažą gali atlikti ir patyręs masažo specialistas.

Veido masažas

Jei dėl streso jaučiama įtampa raumenyse, ją galite jausti ir veido srityje. Tokiais atvejais, masažuodami veidą, galite sumažinti šią įtampą ir daug geriau pailsėti. Masažą galite pradėti ten, kur jaučiate, kad veidas įtemptas. Pradėti reikėtų nuo didžiųjų raumenų žandikaulio gale, švelniai spaudžiant juos ir pirštais darant mažus ratus. Jei šiose srityse jaučiama įtampa, masažas gali padėti jas atpalaiduoti.

Tuomet reikėtų pereiti prie smilkinių ir švelniai juos masažuoti pirštais sukamaisiais judesiais. Spaudimui atslūgus, smilkinius galima masažuoti intensyviau. Pabaigoje masažuojama kaktos sritis.

Pabaigai

Taigi, jei jau kurį laiką juntate, kad jūsų miego kokybė yra gerokai suprastėjusi ir nenumanote, kokiomis priemonėmis galėtumėte ją pagerinti, nepamirškite sveikos gyvensenos sprendimų, venkite streso ir pasitelkite reguliarią masažo terapiją.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite